به گزارش پایگاه خبری جاثیه، “زویکا کلاین” نویسنده روزنامه مکور ریشون  در گزارشی تفصیلی آورده است که هم اکنون ۲۰۰ هزار یهودی که اصالت فرانسوی دارند، در فلسطین اشغالی زندگی می کنند. این افراد علاوه بر تابیعت اسرائیلی، دارای تابعیت فرانسوی نیز هستند و با توجه به جمعیت آنان، می توانند ۳ الی ۵ کرسی کنست رژیم صهیونیستی را به خود اختصاص دهند.

طبق گزارش های ارائه شده اخیر، این مسئله می تواند فرصت مناسبی برای آشنایی با مواضع سیاسی آنان و اینکه چه کسی مناسب تر برای سمت نخست وزیری است، باشد و اینکه آیا آنان از وضعیت معیشتی خود در فلسطین اشغالی رضایت دارند؟

کلاین افزود که ۷۲ درصد از یهودیان فرانسه که در فلسطین اشغالی ساکن هستند، خود را وابسته به جناح راست گرا می دانند و نزدیک به نیمی از آن ها از ابقای نتانیاهو در سمت خود رضایت دارند.

البته این در حالی است که مهاجرت یهودیان فرانسه به فلسطین اشغالی اخیرا کاهش قابل ملاحظه ای داشته است.

وی دلایل زیادی برای کاهش مهاجرت یهودیان فرانسه به فلسطین اشغالی ذکر کرده است که مهم ترین آن ها عبارت است از ناتوانی دولت در ایجاد شرایط مناسب برای جذب آنان که این مسئله موجب شده است تا دوستان و نزدیکان آنان در مهاجرت به فلسطین اشغالی تجدید نظر کنند. در یک دهه گذشته، بخش عمده مهاجران به فلسطین اشغالی را یهودیان فرانسه تشکیل داده بودند.

بر پایه آمار و ارقام سفارت فرانسه در تل آویو و کنسولگری این کشور در قدس، ۳۰ هزار یهودی از فرانسه به فلسطین اشغالی مهاجرت کرده اند و صدهزار فرانسوی نیز در فلسطین اشغالی، کرانه باختری و قدس سکونت دارند.

از سوی دیگر، وزارت مهاجرت رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که از سال ۱۹۷۲ تاکنون نزدیک به ۹۰ هزار یهودی فرانسوی به فلسطین اشغالی مهاجرت کرده اند.

بر پایه این گزارش ها، ۱۹ درصد از مهاجران فرانسوی کمونیست و بقیه نیز یهودی هستند و ۷۲ درصد از آنان وابسته به جریان راست گرای اسرائیل هستند.

 

منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین