به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون‌پژوهی جاثیه، کتاب پَسِ پرده هولوکاست اثر محمدتقی تقی‌پور که در بهار ۱۳۸۵ با کمک موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی به چاپ رسید. این کتاب در نگاهی کلی، اما دقیق، با بررسی آثار علمی، مستندات و به ویژه کتب محافل صهیونیستی و استخراج تناقضات درونی آنها، جعل تاریخی مطالب افسانه‌گونه صهیونسیت‌ها را دروغ و واقعیت‌ها را بیش از پیش بر خوانندگان معلوم می‌سازد.

همان‌گونه که در این کتاب آمده است محافل صهیونیستیِ مسلط بر نظام‌های سیاسی و اداری غرب، هرگونه سؤال و تردید در اصل ادعای خود را برنمی‌تابند، اما واقعیت برای همیشه پنهان نمانده و نخواهد ماند.

در حال حاضر دیگر پژوهشگران و دانشمندان آزاد اندیش، خود را از سیطره تبلیغاتی صهیونیست‌ها رهانیده و آرام آرام در گوشه و کنار جهان زمزمه‌هایی در رد این ادعا سر داده‌اند؛ هرچند این تلاش‌ها هنوز در ابتدای راه است و در آینده شکوفا خواهد شد.

فصل اول: مبانی نظری و پیشینه تاریخی

از موضوعاتی که در طول تاریخ یهود همواره مورد توجه بوده، ادعای رنج و مظلومیت قوم یهود است که در عمده منابع و متون یهودی به آن اشاره شده است.

تکرار پیوسته مظلومیت یهود در ادوار مختلف تاریخ، سبب شده تا این موضوع در بسیاری از متون و منابع تاریخی غیر یهودی، به ویژه در تاریخ نگاری غرب، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار شود و به صورت یک امر واقعی و غیرقابل تردید جلوه کند.

در بسیاری از منابع تاریخی کشورهای اسلامی نیز – حداقل در پاره‌ای از مقاطع تاریخی – چنین مباحثی به ‌طور روشن وجود دارد که عمدتاً یا تحت تأثیر منابع و متون یهودی و یا ترجمان تاریخ نگاری غربی است.

فصل دوم: دلایل و ریشه‌های انزجار

حضور و نفوذ یهودی‌های به ظاهر مسیحی شده، معروف به «مارانوها» در مراکز قدرت سیاسی و اقتصادی اروپا فراوان بوده است. طی سال‌های منتهی به چند دهه آخر قرن نوزدهم، در بسیاری از کشورهای اروپا، به ویژه آلمان، اتریش، فرانسه و …، ده‌ها هزار یهودی به‌ طور گروهی با انجام غسل تعمید و تغییر اسامی، به ظاهر از آیین یهودیت دست شسته و به مسیحیت روی آوردند.

آن‌ها بدین طریق حضور خود را در مجامع مالی و محافل سیاسی تسریع و تسهیل کردند و منشأ تأثیر فراوان در عرصه‌های اقتصاد و نیز سیاست جهانی شدند. صرف‌نظر از این جمعیت انبوه، آن دسته از زنان یهودی را نیز که با مردان مسیحی ازدواج کردند و دست کم از نظر نام خانوادگی دیگر یهودی نبودند، باید به آن‌ها افزود.

این جمعیت انبوه یهودیانی هستند که علی‌رغم ترک ظاهری دین، در خفا یهودی مانده بودند، این عده نقش مهمی در تاریخ ایفا کردند. آن‌ها در برخی ادوار، چنان ژست غیریهودی می‌گرفتند و این نقش را با چنان مهارتی بازی می‌کردند که حتی در میان معاصران خود به‌عنوان مسیحی یا مسلمان شناخته می‌شدند.

 

فصل سوم: سناریوی قرون اخیر «آنتی سمیتیسم»

برخی رهبران و نویسندگان یهودی برای تحریک احساسات قومی یهود به نفع آرمان صهیونیسم، به شدت از جریان پوگروم‌ها بهره‌برداری کردند. «لئو پینسکر» یهودی و صاحب نظر در مسائل پزشکی که سردبیری نشریه روسی یهودی «صهیون» را برعهده داشت در سال ۱۸۸۱م. با انتشار جزوه‌ای به زبان آلمانی و با نام مستعار «یک روس یهودی» نسبت به انعکاس وسیع ماجرای یهودیان روسیه و موضوع پوگروم‌ها اقدام کرد.

وی در این مرحله «با تبلیغ و تبیین پیام صهیونیسم» چون پاره‌ای از همفکران و هم قطارانش نقش قابل توجهی در ظهور و پیدایش گروه صهیونیستی «عاشقان صهیون» در روسیه ایفا کرد و در مسیر تکاپوی صهیونی این گروه فعالیت‌های عمده‌ای انجام داد. در همین سال‌ها مجموعه دیدگاه‌های او در قالب کتاب «خود آزادی» یا «خود رهایی» در جهت آرمان صهیونیسم به زبان انگلیسی در لندن منتشر شد.

فصل چهارم: جنگ جهانی اول و دوم

در ۳۰ مارس ۱۹۳۹، حدود پنج ماه قبل از آغاز جنگ، چمبرلین ضمانت نامه‌ای به لهستان فرستاد. کلنل یوزف بک وزیر امور خارجه لهستان این تضمین را پذیرفت. تضمینی که انگلستان به لهستان داد و مستقیماً به جنگ در اروپا انجامید.

هیتلر صرف نظر از ترس، خشمگین نیز شد. یقیناً لهستانی‌ها فکر می‌کردند که قدرت‌های غربی تضمینی را که داده‌اند، محترم خواهند شمرد. در این صورت پیروزی باز هم از آنان خواهد بود. این انگلستان و فرانسه بودند که به این توهم لهستانی‌ها پر و بال دادند و از این رو دولتمردان انگلیسی و فرانسوی، لهستان را به عمد به سوی فاجعه کشاندند.

از سوی دیگر، هم هیتلر و هم زمامداران ژاپن، جدا از ریختن طرح یک جنگ جهانی که غالباً به آن متهمشان می‌کنند، یقین داشتند که جنگ جهانی آن‌ها را به خاک سیاه خواهد نشاند. هم هیتلر و هم ژاپنی‌ها در نظر داشتند بدون جنگی تمام عیار به یک رشته منافع کوچک دست یابند. آن‌ها واقعاً به بی‌میلی قدرت‌های جهانی در اقدام به جنگ، امید بسته بودند.

 

فصل پنجم: ماجرایی به نام هولوکاست

مدرک و دلیل محکم دیگر در اثبات دروغ بودن هولوکاست، آمار و ارقام جمعیت یهود در جهان در سال‌های قبل و بعد از جنگ جهانی دوم است. براساس سرشماری مندرج در سالنامه‌ها و کتاب سال آمریکا و نیز اسناد منتشر شده از سوی مراکز آماری حرف مهمی را بیان می‌کند.

اسناد می‌گویند که در ۱۹۳۸ و ۱۹۳۹، یعنی سال‌های قبل از آغاز جنگ با غرب، به ویژه در ایالات متحده، آمار جمعیت یهودی‌ها در سال‌های ۱۹۳۷ آمار این جمعیت در سال‌های ۱۹۴۶ و ۱۹۴۷ نه تنها چندان تفاوتی ندارد، بلکه به اذعان بعضی منابع، رقمی در حدود چند صد هزار تا یک میلیون نفر، طبق آمار سال‌های بعد از جنگ، به جمعیت یهودی‌ها اضافه شده است. بنابراین طبق آمار مزبور، نه فقط چیزی از جمعیت یهودی‌ها کم نشده، بلکه اضافه هم شده بود.

با توجه به درصد بسیار کم و ناچیز زاد و ولد یهودی‌ها، چه در آن دوران و چه در دوران کنونی، آمار مورد نظر کاملًا از نظر عقل و منطق هم پذیرفتنی است. به این ترتیب آن رقم ادعایی کشته شده در جنگ جهانی دوم در این قبیل اسناد و آمار هیچ جایگاهی ندارد و کاملًا مردود است.

فصل ششم: کارکردها و پی‌آوردهای «هولوکاست»

بسیاری از مردم جهان، هنوز درباره جنایاتی که متفقین تحت نفوذ و برنامه‌ریزی کانون‌های یهودی و سازمان‌های صهیونیستی در خلال دادگاه نورنبرگ و پس از آن در آلمان انجام دادند خبر و اطلاع درستی ندارد. هنوز نقش اشخاص و مجامع ذی‌نفوذ صهیونی در برپایی و اداره دادگاه نورنبرگ برای جهانیان به درستی تبیین و تشریح نشده است.

ناگفته‌های پنهان جنگ جهانی دوم حکایت از آن دارند که علاوه بر مقامات و دولتمردان آلمان، رهبران، رؤسا، دولتمداران و نخست وزیران هشت تا نه کشور اروپایی که ناسازگار با برنامه‌های یهود و مخالف لشگرکشی و جنایات متفقین بودند پس از جنگ به شکل‌های مختلف تیرباران و اعدام شدند.

«پی یر لاوال» نخست وزیر فرانسه از پشت سر هدف جوخه آتش قرار گرفت و مغزش متلاشی شد. او متهم به همکاری با نازی‌ها بود «مارشال پتن» به زندان مادام العمر در یک پادگان نظامی محکوم شد.

منبع: خیبر