به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جاثیه: کمیته ملی راهپیمایی بازگشت ضمن یک بیانیه‌ای از پایان فعالیت‌های دهمین جمعه راهپیمایی بازگشت که جمعه از غزه تا حیفا نامگذاری شده بود، خبر داد.

در ادامه بیانیه آمده است: راهپیمایی‌های بازگشت تا زمانی که مردم فلسطین به حق خود دست پیدا نکنند ادامه خواهد داشت. باید مردم جهان صدای مظلومیت ملت فلسطین را بشنوند.

راهپیمای روز قدس نیز جمعه‌ آینده با هدف احقاق حقوق فلسطینیان و با نام “جمعه قدس” به بهترین وجه ممکن برگزار خواهد شد.

در ادامه‌ی بیانیه آمده است: شکست سازمان ملل در حمایت از تظاهرات کنندگان فلسطینی در برابر نظامیان رژیم صهیونیستی که با خونسردی تمام کودکان فلسطینی را به ضرب گلوله هدف قرار می‌دهند، بزرگترین دلیل بر فساد این سازمان است که توسط دولت آمریکا و صهیونیست‌ها اداره می‌شود.

کمیته ملی راهپیمایی بازگشت، دشمن صهیونیستی را مسئول تشدید تنش علیه ملت فلسطین دانست و از مقاومت که دشمن را مجبور به بازگشت به توافق آتش‌بس قاهره در سال ۲۰۱۴ میلادی کرد، قدردانی کرد.

این کمیته در ادامه بیانیه خود از سازمان‌های عربی و اسلامی خواسته است که به مسئولیت‌های خود در حمایت از قدس و تقویت مقاومت اهالی قدس و محاکمه و تحریم همه کشورهایی که سفارتخانه‌های خود را به قدس منتقل می‌کنند، عمل کنند.

کمیته ملی راهپیمایی بازگشت از شهروندان فلسطینی و آحاد امت خواست که در راهپیمایی ملیونی قدس که هفته آینده در سالروز اشغال قدس و بزرگداشت روز جهانی قدس برگزار می‌شود، حضور یابند.

ده‌ها شهروند فلسطینی که از صبح جمعه به‌منظور مشارکت در راهپیمایی بازگشت به نام از جمعه تا حیفا به مرزهای غزه آمده بودند، به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست زخمی شدند.

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه از روز جمعه ۳۰ مارس (۱۰ فروردین) مصادف با چهل و دومین سالگرد روز زمین، راهپیمایی سالانه و مسالمت‌آمیز خود معروف به «راهپیمایی بازگشت» را آغاز کردند که از آن زمان تاکنون بیش از ۱۲۰ شهروند فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده و هزاران نفر نیز زخمی شدند.

منبع: تسنیم