به گزارش پایگاه خبری جاثیه، محمود عباس در ابتدای این نشست به تشریح آخرین تحولات سیاسی فلسطین و دیدارهای اخیر خود با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مسکو و آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در نیویورک و ارائه رویکرد و موضع طرف فلسطینی در مورد صلح در شورای امنیت پرداخت.

کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش در این نشست طرح و دیدگاه محمود عباس در مورد صلح را آنگونه که در نشست شورای امنیت در ۲۰/۲/۲۰۱۸ مطرح شد، به عنوان موضع ثابت فلسطینیان اتخاذ کرد.

این کمیته بار دیگر بر مخالفت قاطع خود با شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به این شهر تاکید کرد و خواستار ایجاد چارچوبی بین المللی برای نظارت بر روند سازش همانگونه که عباس در نشست شورای امنیت مطرح کرد، شد.

در این نشست همچنین با هرگونه راه حل انتقالی و مرحله ای، تشکیل کشور فلسطین با مرزهای موقت، حذف مسئله قدس، آوارگان، مرزها و غیره تحت هر اسم و عنوانی از جمله معامله قرن و دیگر طرح های ارائه شده برای تغییر اساس و مرجع عملیات صلح متنی بر قوانین و معاهدات بین المللی اعلام مخالفت شد.

کمیته مرکزی ساف بر ادامه تلاش ها و تحرکات جهت عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل، جلب حمایت های بین المللی از ملت فلسطین، فعال سازی کانال های قانونی بین المللی برای مقابله با رژیم صهیونیستی از جمله از طریق دیوان کیفری بین المللی و مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد.

این کمیته از دولت وفاق ملی خواست موضعی روشن در مورد تعیین روابط امنیتی و اقتصادی با رژیم صهیونیستی اتخاذ کند.

 

 

منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین