میانگین بیکاری در بازارهای فلسطین از ۲۶.۹ درصد در سال ۲۰۱۶ به ۲۷.۴ در سال ۲۰۱۷ گذشته رسید.

به گزارش پایگاه خبری جاثیه، سازمان مرکزی آمار فلسطین امروز سه شنبه اعلام کرد که تعداد افراد بیکار در بازار کار فلسطین به ۳۷۷.۳ هزار نفر در هر دو منطقه کرانه باختری و باریکه غزه رسیده است.

در همین حال، نرخ بیکاری میان دو منطقه باریکه غزه و کرانه باختری متفاوت است و در حالی که در کرانه باختری ۱۸.۱ درصد است، در باریکه غزه حتی به ۴۳.۶ درصد هم رسیده است.

در این گزارش، شمار بیکاران در کرانه باختری ۱۵۷.۱ هزار نفر و تعداد آنها در نوار غزه ۲۲۰.۲ هزار نفر اعلام شده است.

باریکه غزه که بیش از ۲ میلیون نفر در آن زندگی می کنند، اوضاع معیشتی سخت و دشواری را در نتیجه محاصره بی وقفه رژیم صهیونیستی که از ۱۱ سال پیش تاکنون ادامه دارد و نیز بن بست در روند آشتی ملی میان دو جنبش فتح و حماس تجربه می کند.

این گزارش آماری مرکز آمار فلسطین، شمار نیروی کار فلسطین در سال ۲۰۱۷ را ۱.۳۵۷ میلیون نفر اعلام کرده است که ۸۷۰ هزار نفر از آنها در کرانه باختری و نزدیک به ۵۰۵ هزار نفر در غزه زندگی می کنند.

بیشترین نرخ بیکاری در میان گروه سنی ۲۰-۲۴ ساله در فلسطین ثبت شده است که ۴۴.۶ درصد بوده است. دولت فلسطین از سال ۲۰۱۵ استخدام های دولتی را هم به بهانه کاهش هزینه های جاری در بخش دولتی متوقف کرده است و این در حالی است که این هزینه ها در سال ۲۰۱۷ به ۲ میلیارد دلار رسیده بود.