به گزارش سرویس فرهنگ و هنر پایگاه صهیون‌پژوهی جاثیه، کتاب سینما و صهیونیسم سال ۱۳۹۲ در ۴۳۲ صفحه و ۷ فصل با موضوع سینما، جنبه‌های سیاسی و تبلیغات صهیونیستی و رسانه‌های گروهی و صهیونیسم توسط مجتبی حبیبی به رشته تحریر درآمد و سپس توسط انتشارات روزگار منتشر شد.

سینمای مذهبی برای متاثر کردن دوستان

فصل اول کتاب روایتی است از آثاری که کارگردانان مطرح هالیوود ساخته‌اند، در واقع در میان آثار هالیوود، آثار سینمای مذهبی در متاثر کردن سینما دوستان موفق هستند. فیلم‌هایی که از کتاب مقدس بازسازی شده، گواه بر این مسئله است. کارهای صهیونیستی سینما عبارتند از:

  • فیلم‌های چارلی چاپلین: وی در فیلم‌هایش با کلاه صهیونیستی و عصای حضرت موسی(ع) و با شوق از رهایی سرزمین خود بر روی صحنه می‌آید.
  • نجات سرباز وظیفه رایان: این فیلم به کارگردانی استیون اسپیلبرگ، به منظور دفاعیه مشترک آمریکا و صهیونیسم است. اکثر فیلم‌های هالیوود که مربوط به جنگ جهانی دوم است، آمریکایی‌ها را قهرمانان نجات اروپا از فاشیسم نشان می‌دهد.
  • ارباب حلقه‌ها: این فیلم براساس رمان سه جلدی جی آر.آر. تالکین ساخته شده است. این فیلم در ادامه زنجیره تولید فیلم‌های «آخرالزمانی» است و به جنگ «آرماگدون» که جنگی ا‌ست در آخرالزمان و در منطقه آرماگدون اتفاق می‌افتد، به روایت مسئله پرداخته است.
  • ده فرمان: از لحاظ ساختار فیلم و تکنیک‌های به کار گرفته شده، فیلم ده فرمان یکی از فیلم‌های خوش ساخت است ولی نکته قابل توجه این است که این فیلم با اهداف سیاسی، صهیونیستی ساخته شده است. هدف از ساخت این فیلم استقلال بخشیدن به اسرائیل با استفاده از حقوق بین‌الملل بوده است.
  • کارخانه رویا سازی صهیونیستی: ارقام و آمار مربوط به این شرکت شیطانی نشان می‌‌‌‌‌دهد که در طی چهل سال گذشته، چندین میلیارد دلار به جیب زده است. تارزان و تام و جری از جمله کارهای این شرکت است.
  • سامسون و دلیله: این فیلم از جمله کارهای سیسیل ب. دومیل است. در این فیلم سعی شده تا فلسطینی‌ها را متوحش و یهودیان را متمدن نشان دهند و طبق معمول قهرمان این فیلم یک یهودی است. می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان هدف اصلی از این فیلم را زمینه سازی برای اشغال فلسطین دانست.

هولوکاست در سینما چه می‌کند؟

فصل دوم به بحث هولوکاست می‌پردازد، یعنی چیزی که سینما را درگیر خود کرده است، مسئله بزرگ‌نمایی هولوکاست است. آنها با اغراق در مورد شخصیت اهریمنی هیتلر، به دنبال واقعی نشان دادن مسئله هولوکاست هستند. فیلم دیکتاتور بزرگ کاری از چارلی چاپلین، یکی از مصادیق بارز این مسئله است.

برداشت ساده از این فیلم میهن دوستی یهودیان در جنگ جهانی اول و دشمن میهن نامیده شدن در زمان به قدرت رسیدن هیتلر است. در مقابل فیلم‌های صهیونیست‌ها، آلمانی‌ها فیلمی به نام «سقوط» ساختند که شخصیت متعارفی از هیتلر ساخت و این مسئله باعث خشم آنها شد. به علاوه مسئله هولوکاست، صهیونیسم برای تسخیر دنیای کودکان، انیمیشن قلعه حیوانات را ساخت.

فصل سوم، پیامبران الهی در هالیوود

فیلم‌های سینمایی که درباره پیامبران الهی در هالیوود تولید شده، هر کدام به نوعی تاریخ را تحریف می‌کنند. از مصادیق بارز این مسئله می‌توان به فیلم «بزرگترین داستان عالم» که تحریف داستان حضرت مسیح(ع) و فیلم «کتاب آفرینش» که تحریف داستان حضرت ابراهیم(ع) است و حضرت اسماعیل(ع) که جد پیامبر اسلام(ص) است را کوچک و حضرت اسحاق(ع) را که جد یهود است، بزرگ می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شمارد.

 

 

فصل چهارم، توهین به انبیا الهی

سینمای هالیوود که بی‌شرمی را به اوج رسانیده بود، با ساخت چند فیلم که توهین به حضرت نوح(ع) و حضرت لوط(ع) بود، برگه ننگین دیگری به پرونده خود اضافه کرد. آنها بی‌شرمانه در این دو فیلم و امثال اینها به کوچک شمردن شخصیت پیامبران پرداخته و به آنها نسبت‌های ناروا می‌دهند و نکته قابل توجه، سکوت معنادار افراد مذهبی است که علیه این دسته از فیلم‌ها هیچ واکنشی نشان نداده‌اند.

فصل پنجم، تحریف تاریخ تکراری بر هالیوود

در ادامه توهین سینمای هالیوود به حضرت مسیح(ع)، فیلم‌هایی مثل «عیسی(ع)» و «خرقه» ضمن تحریف تاریخ، یهودا را از خیانت و یهودیان را از ظلم مبری کردند. مانند این دو فیلم که تاریخ را به این شکل تحریف کرده‌اند، فیلم‌های زیادی در میان سینمای هالیوود به چشم می‌خورد. فیلم‌هایی که به صورت ناجوانمردانه به ساحت مقدس حضرت مسیح(ع) توهین کرده و تاریخ را به نفع خود مصادره کرده و چهره واقعی یهودیان را به مخاطب نشان نمی‌دهد.

آنها که همیشه به دنبال نشان دادن چهره آمریکایی‌ها و یهودیان در فیلم‌هایشان به صورت قهرمانانه بوده‌اند، برای رفع این مسئله دست به تحریف تاریخ زده‌اند.

فصل ششم، نژادپرستان به فکر باشند

برای تفکر نژاد پرستانه صهیون، تضعیف کردن ادیان الهی راه حل خوبی است و سینما راه مناسبی‌‌ برای رسیدن به این هدف می‌باشد. برای همین بسیاری از فیلم‌هایی از سینمای هالیوود مشاهده می‌شود، با همین مضمون است. برای مثال در فیلم لورنس عربستان که محصول سینمای هالیوود است، به خوبی نژادپرستی در این فیلم به نمایش گذاشته می‌شود.

استفاده دیگر صهیونیست‌ها از سینما هالیوود برای تحقیر نشان دادن کشورهای مستعمره بریتانیا در گذشته و شجره‌سازی برای جماعت مزدور صهیونیست‌های (فراماسونری) جهانی است. البته در بعضی از فیلم‌ها دیگر سینمای هالیوود هم با تحقیر اعراب، آمریکایی‌ها را ناجی معرفی می‌کند. از مصداق‌های بارز این مسئله می‌توان به «کازابلانکا» و«آرابسک» اشاره نمود.

آنها در فیلم‌های سینمای هالیوود در پی ترویج عقاید و بزرگ نشان دادن خودشان و همچنین به دنبال توهین به ساحت مقدس پیامبران و تخریب مسلمانان هستند. به این صورت که مسلمانان را مظهر شومی و خود را مظهر خوبی نشان می‌دهند.

فصل هفتم، به غیر یهودیان کار نسپارید

سیمچا جاکوبو ویکی فیلمساز، می‌دانست که موضوعی در دست دارد و این موضوع مورد رضایت عامه نیست. او گفت: «شما نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید به مخالفان یهودیت اجاز دهید که کار را تنظیم کنند. نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید حق انحصاری این کار را به آنها بدهید؛ زیرا آنها حقایق را گرفته و طبق نظریاتشان با هم تلفیق می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند.

سال‌ها قبل شخصیت‌های برجسته هالیوود تصمیم گرفتند که اگر عموم مردم فیلم‌هایشان را «مسیحی بدانند» سود بیشتری خواهند برد. در حقیقت آنها شخصا می‌‌‌خواستند با جامعه کلیمی بیامیزند. تمامی افراد یهودی در توسعه صنعت فیلم تنش داشتند. آنها از همسران یهودی خود جدا شده و با ستارگان زیبا و جوان مسیحی ازدواج کردند.

منبع:خیبر