به گزارش پایگاه خبری جاثیه، بر اساس جزئیات این عملیات شهادت طلبانه، مجری عملیات شهادت طلبانه با خودروی خود به نظامی صهیونیستی نزدیک شد و او را زیر گرفت، اما به این کار خود نیز اکتفا نکرد، بلکه به سمت ایستگاه اصلی شهر عکا حرکت کرد و دو نظامی و یک شهرک نشین دیگر را زیر گرفت و در جریان آن به شدت به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست زخمی شد. شاهدان عینی نیز گزار ش دادند که نظامیان صهیونیست او را به حال خود رها کردند تا خونریزی اش ادامه پیدا کند و مانع از دسترسی نیروهای امدادی و ارائه کمک های لازم به او شدند.

این عملیات موجی از خوشحالی کاربران شبکه های اجتماعی را به دنبال داشت و آنها با انتشار تصاویر و فایل های ویدیوئی مربوط به این عملیات و مجری آن، از این اقدام به عنوان یکی از مصادیق انتفاضه قدس یاد کردند که پس از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر معرفی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و اعلام انتقال سفارت آمریکا به این شهر یاد کردند.

قبل از این، گروه های مقاومت فلسطین از اقشار مختلف ملت فلسطین در کرانه باختری، قدس، کرانه باختری و اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ فلسطین خواسته بودند که در واکنش به تصمیم ترامپ علیه قدس اشغالی و تداوم حالت سکوت تشکیلات خودگردان فلسطین، عملیات های مقاومتی و شهادت طلبانه را شدت بخشند تا وی مجبور به عقب نشینی از تصمیم ظالمانه خود شود.

در همین راستا، احمد شرقاوی کارشناس مسائل نظامی تاکید کرد که زمان و مکان اجرای عملیات شوکی سنگین به رژیم صهیونیستی وارد کرد؛ چرا که این عملیات به فاصله کوتاهی پس از کاهش عملیات های مقاومتی صورت گرفت که پس از ترور “احمد نصر جرار” مبارز قسامی آغاز شده بودند و از سوی دیگر، اجرای آن در داخل اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ و در شهر عکا باعث غافلگیری رژیم صهیونیستی شده است که در گذشته تعداد زیادی از این عملیات ها را تجربه نکرده بود.

شرقاوی در گفتگو با “رساله نت” بر اهمیت عملیات قهرمانانه زیرگیری نظامیان صهیونیست با خودرو تاکید و اعلام کرد که این عملیات نشانگر تداوم انتفاضه قدس به عنوان پایتخت فلسطین است؛ هر چند که عملیات های مقاومتی و شهادت طلبانه شاهد فراز و نشیب زیاد و توقف در برخی دوره های طولانی بودند، اما شهروندان فلسطینی و به ویژه جوانان همچنان به فکر انتقام گیری از تصمیم ترامپ و به شکست کشاندن آن هستند.

شرقاوی همچنین خاطر نشان کرد که احتمال می رود عملیات های فردی در دوره آتی؛ به ویژه در سایه تصمیم آمریکا برای آغاز روند انتقال سفارتخانه اش به قدس اشغالی در ماه مه آینده افزایش خواهد یافت و فلسطینیان و اهالی قدس به راحتی این مساله را قبول نخواهند کرد و انفجاری دیگر علیه رژیم صهیونیستی به وقوع خواهد پیوست.

از سوی دیگر، جنبش مقاومت اسلامی “حماس” با تبریک عملیات قهرمانانه و شجاعانه عکا تصریح کرد که این عملیات مهر تاییدی بر درستی پافشاری ملت فلسطین بر روی گزینه مقاومت و مقابله با رژیم صهیونیستی به منظور دفاع از خود، سرزمین و مقدسات فلسطین به هر قیمت ممکن است.

فوزی برهوم سخنگوی حماس طی بیانیه ای مطبوعاتی که نسخه ای از آن در اختیار مرکز اطلاع رسانی فلسطین قرار گرفت خاطر نشان کرد که دشمن صهیونیستی تاوان زیادی در قبال جنایت ها و تجاوزاتش خواهد داد و تا زمانی که این جنایت ها ادامه داشته باشد، هزینه های بیشتری هم متحمل خواهد شد.

وی افزود: ما ضمن تبریک این عملیات مقاومتی، دولت صهیونیستی را مسئول تمامی تبعات و پیامدهای تداوم سیاست های نژاد پرستانه و افراطی گرایانه این رژیم می دانیم.

برهوم همچنین از اقشار مختلف ملت فلسطین و گروه های ملی خواست به مقاومت و انتفاضه قدس ادامه داده و ابزارها و وسایل خود را توسعه دهند تا به اقدامات و تجاوزات رژیم صهیونیستی پایان دهند.

در همین راستا، گروه های مقاومت نیز عملیات قهرمانانه عکا را تبریک گفته و آنرا واکنشی طبیعی به تجاوزات بی وقفه رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و تداوم انتفاضه قدس دانستند که پس از تصمیم ترامپ درباره قدس آغاز شده است.

 

 

منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین