به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جاثیه مجله‌ی ندای قدس به مناسبت سالروز اسیر فلسطینی درطی یک گزارش به بررسی وضعیت اسیران فلسطینی در زندان‌های صهیونیستی پرداخته است. در این گزارش آمده است زندانیان فلسطینی در زندان‌های تاریک و سیاه و زیر دست شکنجه‌های روحی و جسمی سنگین روزگار خود را سپری می‌کنند و زندان‌بانان از شکنجه‌ی زندانیان لذت می‌برند. 

تاکنون بیش از ۲۰۰ نفر از اسرا به خاطر سیاست‌های غلط، شکنجه‌های فراوان و نبودن امکانات بهداشتی برای اسرای فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.

شمار زندانیان فلسطینی در زندان‌های رژیم اشغالگر  تا به امروز (۶۵۰۰) زندانی می‌باشد. از این تعداد ۳۵۰ نفر کودک هستند و ۶۲ نفر از بانوان فلسطینی.

۱۸۰۰ نفر از زندانیان بیماری‌های متفاوت دارند که  ۷۰۰ نفر از آنها نیاز به درمان فوری دارند اما رژیم صهیونیستی با سهل انگاری‌های خود هیچ اقدامی برای درمان قطعی آنها انجام نمی‌دهد.

اسیر فلسطینی روز‌های مختلف را با درد و رنج سپری می‌کند. آنچه مردم فلسطین در مقابل این شکنجه‌ها باید انجام بدهند وحدت تمام فلسطینی‌ها، جناح ها، احزاب و شخصیت ها تحت یک پرچم، یک هدف و یک کلمه است تا انشاالله به زودی همه‌ی این مردم آزادی فلسطین را ببینند.