به گزارش سرویس فرهنگ و هنر پایگاه خبری تحلیلی جاثیه ریچارد کلایدرمن در ساعات پایانی روز پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ وارد تهران شد تا پس از اتفاقات خبری چند هفته گذشته این هنرمند با همکاری وزارت امور خارجه، وزارت ارشاد و دفتر موسیقی نخستین اجرای رسمی خود را در ایران روی صحنه ببرد.

کنسرت این پیانیست سرشناس جهان در تاریخ ۱،۲،۳،۶،۷،۸ تیرماه در سالن وزارت کشور برگزار خواهد شد. برنامه کلایدرمن پیانیست سرشناس فرانسوی با همراهی ارکستر، روز اول تیر در سالن وزارت کشور اجرا شد. وی در نخستین  اجرای رسمی خود در ایران قطعه »ای ایران» را با پیانو نواخت.

این کنسرت به همت موسسه رویال هنر و تهیه کنندگی مجید عبدی در تهران روی صحنه خواهد رفت و جزئیات نشست خبری این کنسرت نیز به زودی در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.

اما کلایدر من پیش از این، مشابه آنچه با عنوان «ای ایران» در تهران اجرا کرد،  با عنوان «پنجاه سال برای اسراییل» برای رژیم صهیونیستی نواخته است.

به گزارش مشرق، کلایدرمن قطعه «پنجاه سال برای اسراییل» را در تولد ۵۰ سالگی این رژیم نامشروع در تل آویو اجرا کرد که مورد تقدیر شخصیت‌ها و مقامات این رژیم قرار گرفت.

Image result for ‫ریچارد کلایدرمن اسرائیل‬‎