به گزارش پایگاه خبری جاثیه به نقل از منابع صهیونیستی، یکی از این افراد “نیر حیفیتز” مشاور سابق خانواده نتانیاهو و دیگری “شائول ایلوویچ” بازرگان بزرگ و سرشناس اسرائیلی و یکی از سهام‌داران غول ارتباطات اسرائیل “بزک” می‌باشد.

این در حالی است که نتانیاهو و همسرش ساره نیز روز جمعه گذشته به طور جداگانه در مورد پرونده ۴۰۰۰ مورد بازجویی قرار گرفتند.

پلیس رژیم صهیونیستی از طریق این بازجویی ها می خواهد بداند که آیا نتانیاهو و همسرش از پایگاه عبری زبان “والا” که مالک آن “ایلوویچ”  است، خواسته اند که پوشش خبری بهتری برای آنان ارائه دهد و در مقابل از تسهیلات ویژه دولتی برخوردار شود.

حیفیتز نیز نقش واسطه را بین نتانیاهو و مسئولان بزک و والا داشته است و به دادن رشوه به یک قاضی برای متقاعد کردن او جهت مانع تراشی بر سر بازجویی از همسر نتانیاهو در مورد استفاده شخصی از اموال دولتی متهم شده است.

پلیس رژیم صهیونیستی اشاره ای به جزئیات تحقیقات و بازجویی های به عمل آمده نکرده است اما برخی رسانه های صهیونیستی گفته اند که روز جمعه گذشته ۶ نفر در این پرونده مورد بازجویی قرار گرفته اند. این افراد به طور جداگانه و در مکان های مختلفی مورد بازجویی قرار گرفته اند تا نتوانند هیچگونه هماهنگی با هم داشته باشند.

این اقدامات قضایی آینده سیاسی نتانیاهو را تهدید می کند و ممکن است در نهایت به برکناری وی و برگزاری انتخابات زودهنگام منجر شود.

 

 

منبع: مرکز خبری فلستین