به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جاثیه به نقل از هاآرتص: رودالف ویلیام لوئیز «رودی» جولیانی مشاور ترامپ امروز در واشنگتن در رابطه با کنوانسیون آزادی حقوق بشر و دموکراسی ایران صحبت کرد.
این سیاستمدار آمریکایی ضمن دخالت در امور غرب آسیا در ادامه گفت: تنها راه برای دستیابی به صلح و آرامش در خاورمیانه تغییر رژیم انقلاب اسلامی ایران است.
وی افزود: مسئله‌ی تغییر رژیم ایران حتی از مسئله‌ی فلسطین و اسرائیل هم مهم تر است و این تغییر می‌تواند در آینده به توافق فلسطین و اسرائیل نیز کمک کند.

 

آنچه در این سخنان آمده است توسط مقام معظم رهبری بارها پیش بینی شده بود. ایشان در دیدار مسئولان نظام ۱۳۹۶/۰۳/۲۲ فرمودند: « مشکل آمریکا با ما، خود ما هستیم -یعنی خود جمهوری اسلامی- مشکل این است. نه انرژی هسته‌ای مشکل است، نه حقوق بشر مشکل است؛ مشکل آمریکا با نفْس جمهوری اسلامی است. اینکه یک دولتی، یک نظامی، یک حکومتی به‌ وجود بیاید، آن­‌هم در یک جای مهمّی مثل ایران، آن­‌هم در یک سرزمین ثروتمندی مثل ایران، یک حکومتی سرِ کار بیاید که به «آری و نه»‌ی قدرتی مثل آمریکا اعتنا نداشته باشد و خودش در مسائل «آری و نه» بگوید، این برایشان غیر قابل تحمّل است؛ با این مخالفند، با این معارضند. این معارضه را چه‌جوری میخواهید حل کنید؟ بنابراین، با آمریکا مشکلات ما حل­‌شدنی نیست؛ اینها با اصل نظام مشکل دارند.»