به گزارش پایگاه خبری جاثیه، هماهنگ کننده جریان ها و احزاب ملی و اسلامی فلسطینی در نوار غزه در کنفرانسی خبری در شهر غزه اظهار داشت که اقدامات لازم برای برگزاری موفقیت آمیز راهپیمایی های بازگشت در حال انجام است.

خالد بطش اقشار مختلف جامعه فلسسطین در کرانه باختری و نوار غزه را به مشارکت گسترده در راهپیمایی های سالروز بازگشت به منظور تاکید بر وحدت ملت فلسطین و حمایت از تصمیمات ملی در فلسطین فراخواند.

بطش افزود: هماهنگی ها برای یکپارچه سازی موضع فلسطینیان در داخل و خارج به منظور مشارکت در راهپیمایی های بازگشت و حمایت از برگزاری آن در حال انجام است.

این مسئول فلسطینی بیان کرد که اقدامات و تدارکات لازم جهت برپایی چادر تحصن و برگزاری راهپیمایی بازگشت آغاز شده است.

خالد بطش خاطر نشان کرد که این هیئت با اجماع ملی جنبش های فتح، حماس، جهاد اسلامی، جبهه خلق، حزب خلق و دیگر گروه های فلسطینی تشکیل شده است.

به گفته وی، هیئت مذکور نهادهای حقوق بشر، عشایر و شخصیت های برجسته، کمیته های آوارگان، مراکز سلامت و دیگر مراکز و نهادهای فلسطینی را شامل می شود.

بطش تصریح کرد که راهپیمایی بازگشت از کرانه باختری و نوار غزه آغاز خواهد شد و انجام هماهنگی های لازم با فلسطینیان خارج و ساکنان فلسطین اشغالی ۱۹۴۸ به منظور اتخاذ موضعی واحد در این زمینه در جریان است.

اسماعیل رضوان از رهبران جنبش حماس نیز در این کنفرانس خبری تاکید کرد که کمیته مذکور متشکل از تمامی جریان های ملی و اسلامی، نهادهای جامعه مدنی و موسسات حقوقی و بشردوست و دیگر نهادها است.

رضوان افزود که هدف از تشکیل این کمیته، زمینه سازی برای برگزاری راهپیمایی های بازگشت و شکستن محاصره خواهد بود که از ۳۰ مارس شروع خواهد شد و پس از آن نیز این کمیته در زمینه برپایی مراسم ها و برنامه هایی برای به شکست کشاندن تصمیمات و طرح های شوم ترامپ و سرانجام برپایی راهپیمایی میلیونی سالروز اشغال فلسطین در ۱۵ ماه می آینده فعالیت خواهد کرد.

 

 

منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین