به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جاثیه: روزنامه صهیونیستی هاآرتص امروز یکشنبه اعترافات شاهدان موثقی را در خصوص اجرای سیاست نژاد پرستانه وسیع میان یهودیان و فلسطینیان در بیمارستان های اسرائیل منتشر کرد.

این اقدامات اقدام جدیدی نیست از چندین سال گذشته وزارت بهداشت و بیمارستان‌های رژیم جعلی اسرائیل برای مداوا و درمان بیماران تفاوت نژادی قائل می‌شوند. اعراب فلسطینی حق استفاده از امکانات پیشرفته را ندارند و در بسیاری از موارد حق آن‌ها ضایع می‌گردد.

خبرگزاری الجزیره در سال‌های گذشته گزارشی منتشر کرد مبنی بر این که بیماران فلسطینی که دارای شغل آزاد هستند برای درمان بیماری‌های خود در شهری غیر از غزه بایستی اطلاعات محرمانه و سری اعضای جنبش حماس را بیان نمایند تا اجازه‌ی خارج شدن از غزه به آن‌ها داده شود؛ به عنوان نمونه این خبرگزاری گزارشی از کمال جوان ۳۱ساله‌ی فلسطینی تهیه کرده بود. در این گزارش کمال می‌گوید من چندین بار تقاضای اجازه‌ی درمان در خارج از غزه را کرده‌ام اما ارتش اسرائیل به خاطر این که لوله کش هستم و در خانه‌های مردم رفت و آمد دارم از من بازجویی می‌کند و اطلاعات محرمانه‌ی مردم را می‌خواهد در اختیار آن‌ها قرار بدهم.

اما این بارنژاد پرستی و تبعیض در مورد نوزادان اتفاق افتاده است. به گزارش خبرگزاری قدس بیمارستان های اسرائیل اقدام به جدا کردن زنان فلسطینی از یهودی در بخش زایشگاه بیمارستان می نمایند.

این روزنامه افزود: ۴ بیمارستان «هداسا»، «هارهتسوفیم»، «سوروکا»، «هعیمک» و مرکز طبی الجلیل اقدام به جداسازی زنان فلسطینی از یهودی می نماید.

بر اساس گزارش هاآرتص شهادت کارکنان این ۴ بیمارستان بیانگر آن است که در بیمارستان هداسا تنها برای سلامت مادران تلاش نمی کنند بلکه زنان یهودی و فلسطینی را با اقدامات ویژه از یکدیگر جدا می نمایند.

نماینده بیمارستان هعمیک در العفوله در خصوص گفتگوی خود با کارمند ناظر بر اجرای این گونه سیاست ها در بیمارستان گفت: عادتی است که ناخود آگاه انجام می دهیم. یکی از پرستاران این بیمارستان می گوید: تلاش می کنیم اتاق های این دو گروه را از یکدیگر جدا کنیم زیرا فرهنگ و ساعت های ملاقات آنها متفاوت است، ما احساس می کنیم که با هم تفاوتی نداشته و یک خانواده هستیم اما این در روزهایی است که برای اعمال سیاست جدا کردن این دو گروه فشاری اعمال نشود.

هاآرتص همچنین اظهارات ۴ زن عرب که فرزندان خود را در این بیمارستان ها و جدای از زنان یهودی به دنیا آورده اند نیز نقل می کند.

با اینکه سال ها است وجود این پدیده در اراضی تایید شده است و کنست نیز در مورد آن گزارشاتی ارائه کرده است اما این سیاست هنوز تحت نظارت وزارت بهداشت اسرائیل در حال اجرا شدن است.

اگر چه بخش زایشگاه بیمارستان های اسرائیل وجود چنین اقداماتی را تایید نمی کنند اما گفتگو با کارکنان این بخش به طور قاطع اجرای برنامه ریزی شده سیاست های نژاد پرستانه را مورد تاکید قرار می دهد.