به گزارش پایگاه خبری جاثیه به نقل از پایگاه خبری ۰۴۰۴: در دیدار وزیر امور خارجه برزیل با نتانیاهو نتانیاهو نسبت به سفر به کشور برزیل ابراز علاقه کرده است و بر همین اساس وزیر امورخارحه اسرائیل از نتانیاهو به طور رسمی دعوت به عمل آورده است.

این اولین سفر نخست وزیری از اسرائیل به برزیل خواهد بود و قبلا سابقه نداشته است.

روابط رژیم صهیونیستی و برزیل طی سال های گذشته در سایه حمایت صریح و علنی برزیل از فلسطینیان و افتتاح سفارت فلسطین در این کشور و در مقابل نپذیرفتن سفیر رژیم صهیونیستی به خاطر اینکه یک شهرک نشین بود، تا حدودی کم رنگ بوده است.

نتانیاهو آگوست سال ۲۰۱۵ دانی دیان را به عنوان سفیر جدید رژیم صهیونیستی در برزیل منصوب کرد و کابینه دولت نیز ششم سپتامبر همان سال با این انتصاب موافقت کرد اما گروهی از فعالان چپ گرا از دولت برزیل خواستند با دیان را به عنوان سفیر جدید رژیم صهیونیستی در این کشور نپذیرد.

برزیل هم از پذیرش وی به خاطر اینکه یک شهرک نشین صهیونیست و رئیس شورای “ییشع” ( شورای حامی شهرک های یهودی نشین در کرانه باختری) طی سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۳ بود، امتناع کرد.

در نهایت، رژیم صهیونیستی مجبور شد یوسی شیلی را که از نزدیکان نتانیاهو است، به عنوان سفیر خود در برزیل انتخاب کند و برزیل نیز او را پذیرفت و او در ژانویه ۲۰۱۷ به عنوان سفیر جدید منصوب شد و فعالیت خود را آغاز کرد.

رژیم صهیونیستی برزیل را یکی از مهم ترین شرکای استراتژیک و اقتصادی خود می داند، زیرا این کشور بزرگ ترین کشور آمریکای جنوبی و یکی از توسعه یافته ترین کشورها از نظر اقتصادی است.