به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون‌پژوهی جاثیه، ماجرا از این قرار است که چندی پیش خبرگزاری‌های رژیم صهیونیستی خبری را منتشر کردند مبنی بر بازداشت وزیر انرژی سابق اسرائیل را که متهم به جاسوسی شده بود. نتانیاهو در مصاحبه‌ای که خبرگزاری‌های اسرائیل آن را پوشش داد، مدعی شد که این مسئول ارشد دولت صهیونیستی برای ایران جاسوسی می‌کرده است.

کاربران فضای مجازی ایرانی نیز با واکنش‌های خودشان نسبت به این قضیه تلویحا بازی‌های رسانه‌ای صهیونیست‌های داخل ایران را به چالش کشیدند، کسانی که وقتی محمد ثلاث به خاطر قتل عام نیروی انتظامی و بسیجی با اتوبوس به اعدام محکوم شد، پیام نوشتند که تسلیت به عدالت و انسانیت.

 

بخشی از پیام‌های کاربران فضای مجازی

حاج فیدل: چرا هر کس با سیاست‌های پیلد شما مخالفه بهش برچسب جاسوس ایرانی می‌زنند.

 

سالار افشار :ظاهرا گونن سگو یه دختر خردسال هم داره، (چی می‌کشه طفل معصوم در فراق پدر)

 

مهرسانا: اگر تا آخر هفته گونن سگو را آزاد نکنین، می‌ریزیم تو خیابونا

 

میم چه: کاش می‌شد محمود صادقی و زیباکلام را با گونن سگو طاق بزنیم

 

زکریا کروز نِشان: اگر «یکی» نفوذ دهید، «۱۰تا» نفوذ می‌دهیم

 

چشمک: میگن گونن سگو را توی دفتر مشاور نتانیاهو گرفتند، چقدر این لوکیشن آشنا است.

 

جروزالیم پست با بررسی ابعاد رسانه‌ای این اتفاق نسبت به کاربران فضای مجازی ایرانی واکنش نشان داد و به بررسی برخی از نظرات توئیتری کاربران ایرانی پرداخت.

البته هنوز از سوی نهادهای رسمی رژیم صهیونیستی چیزی اعلام نشده است و از آن سو جمهوری اسلامی ایران نیز واکنشی نسبت به این قضیه نشان نداده است تا صحت و سقم این ادعاهای رژیم حاخامی اثبات شود.

کاربران فضای مجازی بیشتر از اینکه به ابعاد جدی ماجرا بپردازند، آن را در هاله‌ای از طنز فرو بردند و بسیاری از کاربران این نکته را متذکر شدند که تا اطلاع رسمی نسبت به این قضیه دریافت نشده، نباید قضاوت‌ها و فضاسازی‌های رسانه‌ای ایجاد کرد.

گفتنی است که چندی پیش یکی از شبکه‌های آمریکایی با پخش گزارشی درباره کلاس‌های واحد ۸۲۰۰ سایبری رژیم صهیونیستی نشان داد که چگونه این افراد مشغول آموزش زبان فارسی هستند و برای حضور در فضای مجازی ایران، فعالیت رسانه‌ای و بازی‌های جنگ روانی خودشان را آماده می‌کنند.

خیبر