به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جاثیه به نقل از روزنامه هاآرتص: دونالد ترامپ در راستای لغو معاهده‌ی هسته‌ای ایران مدعی شده است ایران در جنگ‌های سوریه، یمن، لبنان و عراق نقش داشته است و اگر انرژی هسته‌ای را بدست بیاورد تهدیدی بزرگ می‌شود برای رژیم جعلی اسرائیل در منطقه غرب آسیا.
رئیس جمهور ایالات متحده، در ادامه سخنانش گفت: ما برای مقابله با نفوذ ایران در منطقه غرب آسیا، از عربستان سعودی بسیار حمایت کرده و می‌کنیم. وی افزود ایران و عربستان سعودی تقریبا در یک جنگ ۴۰ ساله هستند برای دستیابی به منافع منطقه زیرا سعودی‌ها و اکثریت اهل سنت تلاش می کنند تا نفوذ خود را برای تطبیق و غلبه بر اکثریت ایرانی شیعه به دست بگیرند.
ترامپ در انتهای سخنانش گفت: عربستان سعودی قول داده است تا در صورتی که ایرانیان برنامه هسته ای خود را مجددا راه اندازی کنند، سلاح های هسته ای را دنبال می‌کند.

 

در پاسخ به این چنین سخنانی رهبر معظم انقلاب بارها پاسخ داده‌اند؛ ایشان در دیدار نمایندگان مجلس خبرگان در ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۷ فرمودند: «سخنان رئیس جمهور آمریکا ناشی از عصبانیت، درماندگی و سبک مغزی است. زیرا آمریکایی‌ها از اینکه نقشه‌های چندین ساله آنها در منطقه غرب آسیا، با حضور ایران، نقش بر آب شده است، به شدت ناراحت و عصبانی هستند.»