به گزارش پایگاه خبری جاثیه، “ایال زمیر” در نشستی در سدیروت اظهار داشت که هدف رژیم صهیونیستی این است که ساخت دیوار امنیتی در مرز با غزه بدون جنگ و درگیری ادامه داشته باشد و طرف مقابل هم باید این را بداند.

زمیر همچنین به تهدید تونل های غزه اشاره و عنوان کرد که ارتش هر تونلی را کشف کند، تحت هر شرایطی و با هر هزینه ای تخریب خواهد کرد.

وی افزود: در نهایت به هدف اصلی خود خواهیم رسید که همان ایجاد توان بازدارندگی بی سابقه و از بین بردن خطر تونل های هجومی است.

این دیوار امنیتی بخشی از آن زیر زمین و بخش دیگر آن روی زمین احداث خواهد شد. بخشی که روی زمین خواهد بود از فنس فلزی ساخته شده و ارتفاق آن ۶ متر خواهد بود و بخش دوم نیز از جنس سیمان و به عمق ۱۰ متر زیر زمین خواهد بود که شامل لوله های آهنی است که پایه و اساس این دیوار را تشکیل می دهد و سنسورهایی هم در داخل آن جاسازی می شود که به محض نزدیک شدن کسی یا چیزی به آن آژیر خطر به صدا درخواهد آمد.

ساخت این دیوار سال گذشته آغاز شد و هزینه آن حدود ۳ میلیارد شِکِل برآورد شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی مرحله ساخت این دیوار امنیتی را بسیار حساس و مهم خوانده است و اعلام کرده که ممکن است این مسئله به آغاز رویارویی و جنگی دیگر در غزه منجر شود.

 

 

منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین